Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 13:18
 
12. Çukurova Sanat Günleri’nin açılışı Adana’da
Bölgenin en etkin sanat haftası olan ve uluslararası nitelik kazanan Çukurova Sanat Günleri’nin 12’ncisi 20 Mart’ta (YARIN) Adana’da düzenlenecek açılış töreni ile start alacak.
SANAT Haberi
12. Çukurova Sanat Günleri’nin açılışı Adana’da

Dün Antakya’da 2 ayrı etkinlik ile perdeyi açan sanat haftası 19–25 Mart arasında kültür, emek, şiir ağırlıklı 100 ayrı etkinlikle gerçekleşecek.

 

12. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri (12. UÇSG)’nin teması “Getto/İçerdekiler–Dışardakiler” olarak açıklandı. UÇSG Gazetesi bu tema ile yayınlandı.

 

Suriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek 12. UÇSG  Çukurova’da Adana, Antakya, Mersin, Silifke, Tarsus) ile Bodrum, Brighton ve Sydney’de eş zamanlı olarak düzenleniyor.

 

AÇILIŞ TÖRENİ ADANA’DA

Çetin Yiğenoğlu’nun kurucusu olduğu Çukurova Sanat Girişimi’nin geleneksel hale getirdiği UÇSG’nin 20 Mart Salı günkü açılış töreni Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 17.30’da “‘İçsel Koloni” adlı serginin ardından 18.30’da Adana’da yapılacak açılış töreninde Çukurova Ödülü’nün verilmesi kararlaştırılan İsa Çelik de bir konuşma yapacak.

 

12. UÇSG Sözcüsü Mustafa Özke, her günü özgün sanat etkinliklerine sahne olacak 6 günde girişlerin ücretsiz olduğunu belirterek, programların sosyal medyada ‘F uluslararasıcukurovasanatgünleri’ instagram da ise ‘u.cukurovasanatgunleri’ adreslerinden öğrenilebileceğini, Karahan Kitapevi’nden yazılı broşür edinilebileceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12., Çukurova, Sanat, Günleri’nin, açılışı, Adana’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı