Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 13:54
 
Adana’nın ev ödevi; nitelikli dönüşüm, nitelikli büyümedir
ADANA / Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, geride bıraktığımız yerel seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede, “Şimdi icraat zamanı. Adana’nın ev ödevi; nitelikli dönüşüm, nitelikli büyüme olmalıdır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Adana’nın ev ödevi; nitelikli dönüşüm, nitelikli büyümedir

Saygılı, konuya ilişkin açıklamasında, “Tüm enerjimizi seferberlik anlayışı içinde kalkınmaya odaklanmalıyız” mesajı verdi. 4,5 yıllık kesintisiz  icraat döneminde yapısal reformlar ve katma değerli üretimin önünün açılması gerektiğini ifade eden Saygılı, “Üretim öncelikli ihracat öncelikli yeni ufuklara yeni hedeflere kilitlenmeliyiz” önerisinde bulundu.

 

Mesleki eğitimin önemine dikkati çeken Saygılı, Türkiye’nin küresel rekabetler konusunda yerini güçlendirecek adımlar atılması gerektiğini savunarak, bu süreçte üretimi ihracatı istihdamı artıran bir anlayışla Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmenin hedeflenmesi gerektiğini bildirdi.

 

YEREL YÖNETİMLERE

Yerel yönetimlerden beklentilerini de dile getiren Başkan Ramazan Saygılı, “Artık seçim bitti, şimdi hizmet zamanıdır. Seçilen değerli belediye başkanlarımız, merkezi yönetimle güçlü koordinasyon ve işbirliği içinde kentimizin kalkınmasına, gelişmesine güçlü bir gayret göstermeli” dedi.

 

Adana’nın kalkınmasının formülüne de vurgu yapan Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, şöyle devam etti:

 

“İç barış yerel de başlar bizler aile  içinde uyumu yakalayan bir kent olmalıyız. O zaman Adana ya yatırımda gelir Adana’ya turizm de gelir, Adana kalkınır. Adana olarak seçimsiz bu yılları iyi değerlendirmeliyiz Kolektif aklı önceleyen, birlikte hareket edebilen, birlikte düşünebilen, birlikte ortak geleceğe yönelen bir kent olmak için tüm taraflar gayret göstermelidir. Adana olarak;  önümüzdeki ev ödevlerine yönelmeliyiz nitelikli dönüşüme nitelikli büyümeye

odaklanmalıyız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana’nın, ev, ödevi;, nitelikli, dönüşüm,, nitelikli, büyümedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı