Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 12:53
 
Ay-Yıldızlı Bayrağımızı Ebediyete Kadar Coşku ve Gururla Dalgalandıracağız
“Bugün, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz.
ADANA VALİLİK Haberi
Ay-Yıldızlı Bayrağımızı Ebediyete Kadar Coşku ve Gururla Dalgalandıracağız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gün olan 30 Ağustos’un 95. Yıldönümünde; Aziz Şehitlerimizin emaneti olan ve rengini vatan için dökülen kandan alan Ay Yıldızlı bayrağımızı ebediyete kadar büyük bir inanç, kararlılık, coşku ve gururla dalgalandıracağımızı, tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi, tüm dünyaya bir kez daha yüksek sesle ilan ediyoruz. Milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda ortaya koyduğu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile taçlandırdığı yüce ruh ve şuur her zaman canlı kalacak, kahraman şehitlerimizin yüksek maneviyatı ile edindiğimiz rehber, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Aydınlık Geleceğimize Hep Birlikte

 

Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi her alanda çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma hedefimizden bizleri hiçbir güç alıkoyamayacaktır. Ülkemizin ve milletimizin bekasına kast eden hainler, hak ettikleri yanıtı tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte mutlaka alacaklardırGüzel ülkemiz ve aziz milletimiz, demokrasiye sımsıkı bağlı bir şekilde aydınlık geleceğe hep birlikte, milli birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla ilerleyecektir. Bu inançla, dün olduğu gibi bugün de vatanımızın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Aziz Milletimizin her ferdinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferle birlikte bizlere geleceğimizi armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, saygı, şükran, rahmet ve minnetle yad ediyor, Tüm Adanalı hemşerilerimize ve aziz milletimize en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ay-Yıldızlı, Bayrağımızı, Ebediyete, Kadar, Coşku, ve, Gururla, Dalgalandıracağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı