Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 08:14
 
ÇÜ Sağlık Bilimleri Araştırma Kulübü Sağlık Festivali’nde
Adana Valiliği bünyesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında düzenlen 1. Adana Sağlık Festivali’nin yankıları sürüyor.
SAĞLIK Haberi
ÇÜ Sağlık Bilimleri Araştırma Kulübü Sağlık Festivali’nde

İlki gerçekleştirilen fuarda Prof. Dr. A. Filiz Koç danışmanlığında ses getiren pek çok bilimsel etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Bilimleri Araştırma Kulübü öğrencileri büyük ilgi gördü.

 

Adana başta olmak üzere tüm Çukurova’nın sağlık turizminden  hak ettiği payı alabilmesini sağlamayı hedefleyen Sağlık Festivali, üç gün boyunca ziyaretçi akını yaşadı. Tüyap Fuar Alanı’nda düzenlenen fuar kapsamında Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Araştırma Kulübü öğrencileri dünyada ve ülkemizde her 10 kişiden birinde görülen donma, yanma, batma, karıncalanma ve elektriklenme gibi şikayetlerle kendini gösteren Nöropatik Ağrı ve nedenlerine dikkat çektiler. Konu ile ilgili olarak festivale katılanları bilgilendirdiler. Kulüp aynı zamanda unutkanlık ve belirtilerine dikkat çeken Alzheimer Derneği Adana Şubesi ile ‘inme’ başta olmak üzere Nörolojik Hastalıklar hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi amaçlayan Çukurova Nörolojik Bilimler Derneğine’de katkı sundu.     

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÜ, Sağlık, Bilimleri, Araştırma, Kulübü, Sağlık, Festivali’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı