Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:38
 
DEMİRTAŞ’A VAKIFLAR HAFTASI ZİYARETİ
Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi ve beraberindeki heyet Vakıflar Haftası dolayısıyla Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
ADANA VALİLİK Haberi
DEMİRTAŞ’A VAKIFLAR HAFTASI ZİYARETİ

Ziyaret sırasında Vali Demirtaş, her yıl bir tema çerçevesinde kutlanan ve bu yılki teması “Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı” olarak belirlenen Vakıflar Haftası’nı tebrik ettiğini belirtti.

 

6-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş, geçmişten günümüze “karşılıksız iyilik etme” düsturuyla kurumsallaşmış bir yardım anlayışının temsilcisi olan vakıfların, bizlere köklü medeniyetimizden kalma bir miras olduğunu dile getirdi.

 

Eğitim, sağlık, kültür ve şehircilik gibi birçok alanda önemli hizmetler gerçekleştiren vakıflara sahip çıkmanın, onları canlandırmanın ve vakıf medeniyetinin bir yansıması olan dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Vali Demirtaş; Vakıflar Haftası’nın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

 

Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi ise kabulünden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ettiğini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMİRTAŞ’A, VAKIFLAR, HAFTASI, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı