Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 09:49
 
Düşüncelerini “Sanat” yoluyla anlattılar
ADANA / Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi öğrencileri, birbirinden değerli eserlerin yer aldığı “Gerçek Yalanlar” adlı resim sergisini Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde, sanatseverlerle buluşturdu.
YAŞAM Haberi
Düşüncelerini “Sanat” yoluyla anlattılar

Resim öğretmenleri Gökhan Şahin ve Gonca Gök rehberliğinde, akrilik boya, Pastel boya, sulu ve guaj boya, renkli kuru boyalar ve Hat sanatı eserlerinden oluşan sergi, yoğun ilgiyle karşılandı.

 

“Gerçek Yalanlar” konulu resim sergisinde, 12 tuval üzerine akrilik boya ve yağlıboya, 17 pastel boya, 5 Hat sanatı, 3 guvaj boya, 3 sulu boya, 10 karakalem portre ve 22 kuru boya kalem resimden oluşan 73 eser yer aldı.

 

Resim Öğretmenleri Gökhan Şahin ve Gonca Gök, bu tür çalışmalarla öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini sanat ve renklerin dili yoluyla anlatabilme imkânı sunmalarını sağladıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz bu sergi için yıl boyunca büyük özveri ile çalıştılar. Şimdi bu emeklerini sergilemek onları da bizi de mutlu etti. Öğrencilerimizin büyük emek ve şevkle çalışıp açtıkları bu sergide bize ev sahipliği yapan ilgi ve alakasını bizden esirgemeyen, sanatı ve sanatçıyı sanatseverlerle buluşturan Optimum yetkililerine teşekkür ediyoruz” dediler.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Düşüncelerini, “Sanat”, yoluyla, anlattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı