Haber Detayı
15 Aralık 2016 - Perşembe 14:09
 
Eski Baraj’a yeni çehre
Adana’nın dört bir yanını çiçek bahçesine dönüştüren Adana Büyükşehir Belediyesi, peyzaj hizmetleriyle Eski Baraj’ı yeni çehreye büründürdü. Yılda 8 milyon çiçek, 100 bin fidanı toprakla buluşturan, kente 2 yılda 300 bin metrekare yeni yeşil alan kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Nehri kıyısında vatandaşların gezip, dinlenebileceği, piknik yapıp, oksijen depolayabileceği park oluşturdu.
ADANA BÜYÜK ŞEHİR Haberi
Eski Baraj’a yeni çehre

PEYZAJ SANATLARI NEHİRLE BULUŞTU

Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda daha yeşil ve kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemelerine ağırlık veren Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Eski Baraj’ın Seyhan yakasında nehir kıyısındaki yaklaşık 3 dönüm alanda yoğunlaştı. Deneyimli peyzaj mimarlarının gözetiminde çalışma yapan Büyükşehir ekipleri, ahşap kameriyeler, oturma grupları, banklar, çocuk oyun alanı ve çeşme yaparak peyzaj düzenlemesini tamamladı. Mevcut ağaçları koruyup, yeni fidanlar diken ekipler, mevsime uygun çiçeklerle ve çim ekimiyle görkemli bir tablo ortaya çıkardı.

KARDEŞLİK RUHU BURADA DA PEKİŞİYOR
Adana’nın bulvarları ve ana caddelerdeki kaldırımlara, kentin profesyonel futbol kulüpleri Adanaspor ve Adanademirspor’un renklerine boyanan banklar yerleştiren Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Eski Baraj yanındaki parka da aynı konspeti uyguladı. Dilberler Sekisi ve Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru’nda sabah sporu yapan vatandaşların mola verdiği ve nehir kıyısında piknik keyfi yaşamak isteyen ailelerin boş bırakmadığı parkta,  turuncu-beyaz ve mavi-lacivert renkli  oturma grupları monte edilerek, spordaki kardeşlik ruhu pekiştirildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Baraj’a, yeni, çehre,
Yorumlar
Haber Yazılımı