Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 17:24
 
Gazeteciler ‘DOST MECLİSİ’nde stres attı…
Meslek itibariyle yoğun stres içerisinde olan, gecesi, gündüzü olmayan ve hayat koşuşturması içerisinde kendine vakit ayıramayan gazeteciler, Adana’nın sevilen işadamlarından Tahsin Yıldırım’ın gazetecilere verdiği özel davetle stres attılar, deyim yerindeyse, felekten bir gün çaldılar.
GÜNDEM Haberi
Gazeteciler ‘DOST MECLİSİ’nde stres attı…

DOST MECLİSİNDE BULUŞTULAR

Merhum gazeteci Mithat Yıldırım’ın ağabeyi Adanalı İşadamı Tahsin Yıldırım’ın ev sahipliğinde Yıldırım’ın Haydaroğlu Mahallesi’ndeki botanik bahçesini andıran evinde muhteşem görünen meyve ağaçları içerisinde  “Dost Meclisi” toplantısında; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ömer Üney, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Saygıdeğer, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un Basın Danışmanı Yusuf Baştuğ, TV A Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz,  TV A Genel Müdürü Mustafa Tuncel, Günaydın Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özke, Çukurova Press Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser, Çukurova Press Gazetesi Haber Müdürü Ali Boz, ve gazeteciler Süleyman Canbolat, Nadir Fidancan, Vedat Zöhre ve İsmail Başkan ile bir araya geldi.

 

UNUTULMAZ ANLAR YAŞADILAR

Merhum gazeteci Mithat Yıldırım’ın ağabeyi Adanalı İşadamı Tahsin Yıldırım’ın ev sahipliğinde ve kusursuz gerçekleştirdiği yemekli, müzikli organizasyonda usta müzisyenler Murat Sanatkar, Barbaros Elkan ve KAYDER Damlası Halk Müziği Koro Şefi Orhan Üstekidağ’ın, birbirinden enfes söyledikleri şarkılarla,türkülerle coşan gazeteciler unutulmaz  bir akşam yaşadı. Mangal partisi ile damakları şenlendiren, Adana Kebap sunumuyla gazetecilerden tam not alan Ali usta da, her yıl olduğu gibi bu yıl da yine mangalın başında efsaneler yarattı. 

 

TAHSİN YILDIRIM: “HOŞ GELDİNİZ SAFALAR GETİRDİNİZ”

Gazetecilerin de zaman zaman eşlik ettiği şarkılarla coşkunun zirveye çıktığı toplantıda, kısa bir konuşma yapan kentin saygın isimlerinden ve Güney Eğitim Vakfı Kurucularından Adanalı iş Adamı  Tahsin Yıldırım, “Kıymetinizden bir şey eksik değil. Sizin gibi bu kentin kıymetli isimlerini burada ağırlamaktan onur duyuyorum. Buradan, 2016 yılındaki buluşmamızın hemen ardından yitirdiğimiz Mesut Eray’ı da rahmetle anıyorum. Davetime icabet ederek gelen her bir kıymetli dostuma, ayrı ayrı teşekkür ederim, hoş geldiniz, safalar getirdiniz” dedi.   

 

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Dost Meclisi” toplantısıyla dostlarını unutmayan Tahsin Yıldırım ile müzisyenlere teşekkür eden gazeteciler, gelecek yıl yeniden buluşmak üzere sözleşerek, anıları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirip geceyi sonlandırdı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazeteciler, ‘DOST, MECLİSİ’nde, stres, attı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı