Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 08:25
 
İnşaat sektörü çıkmazda!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye’de her alanda yapılan zamların vatandaşları adeta çıkmaza sürüklediğini vurguladı.
SİYASET Haberi
İnşaat sektörü çıkmazda!

Çalışmaları kapsamında Adana Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ve Yönetim Kurulu üyelerinin sorunlarını dinleyen Tümer, çimento ve hazır beton zamlarının müteahhitlerde yaşattığı şokun ekonomiye de olumsuz yansıdığını kaydetti.
 

İNŞAAT SEKTÖRÜ LOKOMOTİFTİR

Türkiye ekonomisinde gözle görülür bir daralma yaşandığını, enflasyon ve işsizlik oranlarının çift hanelere yükseldiğini anımsatan Tümer, inşaat sektörünün Adana için lokomotif bir sektör olduğunu ancak gerçekleşen zamlar nedeniyle bu alanda da sirkülasyon yaşanmadığını ifade etti.

 

Hükümetin günübirlik ekonomi politikalarından vazgeçmesi gerektiğini hatırlatan Tümer, “İş dünyasının ve inşaat sektörünün sorunlarına duyarsız kalınması durumunda yaşanacak ekonomik travma diğer tüm sektörlere yansıyacaktır. Ekonominin lokomotif sektörünün duraklaması Adana’da belirgin bir endişeye neden oluyor. İşsizliği azaltmaya, üretim ve istihdama katkı sunmaya çalışan iş insanlarının önündeki ekonomik ve bürokratik engeller kaldırılmalıdır” dedi.

 

GÜRSESLİ: KİLİT VURMAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Ziyareti için Tümer’e teşekkür eden Adana Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ise beton firmalarının neredeyse yüzde 50’ye varan oranda zam yapmalarına bir anlam veremediklerini, inşaatlara kilit vurmamak için çaba sarfettiklerini dile getirdi. Adana’nın gelişimine katkı koymaya çalıştıklarını ifade eden Gürsesli, acil önlem alınması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnşaat, sektörü, çıkmazda!,
Yorumlar
Haber Yazılımı