Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:33
 
İŞÇİLERE YÖNELİK SAĞLIK HİZMETLERİ SÜRÜYOR
Adana genelinde mevsimlik tarım işçilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik Valilik koordinesinde yürütülen birçok çalışmaya işçilerin ve ailelerinin sağlık hizmetlerine kolay ulaşmaları amacıyla yürütülen bir proje daha eklendi.
VALİLİK Haberi
İŞÇİLERE YÖNELİK SAĞLIK HİZMETLERİ SÜRÜYOR

Mevsimlik tarım işçilerini koronavirüs salgınına karşı bilgilendirme ve işçilerin salgından korunmaları amacıyla gerçekleştirilen proje; Çukurova Kalkınma Ajansının desteğiyle Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı(YİKOB) tarafından yürütülüyor.
 
“Mevsimlik Tarım İşçilerinde COVİD-19 Salgınını Önlemek ve Gıda Tedarik Zincirinin Güvenliğinin Sağlanması” projesi kapsamında görevlendirilen sağlık personelleri, projeye yönelik saha çalışmalarında; mevsimlik tarım işçilerini
n yaşadığı çadır yerleşim bölgelerini ziyaret ederek burada ikamet eden tarım işçileri ile ailelerine koronavirüs salgınından korunmaları için almaları gereken önlemler konusunda bilgi veriyor.
 
Yapılan çalışmayla ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş; “Adana’mız tarım faaliyetlerinin yoğun olarak gerçekleştirildiği bir şehir. Bu sebeple ilimiz genelinde bulunan çadır bölgelerinde çok sayıda mevsimlik tarım işçimiz aileleriyle birlikte yaşıyor. Biz tarım işçilerimizin yaşam kalitelerini artırmak amacıyla birçok proje gerçekleştirdik ve bundan sonra da gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Ülke olarak virüs salgınıyla yoğun bir şekilde mücadele ettiğimiz bu süreçten tarım işçilerimizin ve ailelerinin etkilenmelerini önlemek ve virüsten korunmalarını sağlamak için işçilerimize yönelik bazı koruyucu çalışmalar gerçekleştirdiğimiz bu projemiz, ilimizde gerçekleştirilen tarımsal faaliyetlerin salgın sürecinde de güvenli bir şekilde sürdürülmesi ve gıda tedarik zincirinin güvenliğinin sağlanması bakımından çok önemlidir.” diyerek çalışmalarda emeği geçen tüm personele teşekkür etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞÇİLERE, YÖNELİK, SAĞLIK, HİZMETLERİ, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı