Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 09:10
 
İşçilerin mağduriyeti giderilmeli!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Adana İl Müdürü Ahmet Altunbaş ve Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’ne atanan Abdul Kasım Sarımehmet’e nezaket ziyaretinde bulundu.
SİYASET Haberi
İşçilerin mağduriyeti giderilmeli!

TYP’LİLER HENÜZ İŞ BAŞI YAPMADI
İŞKUR tarafından henüz işe başlatılmayan ‘Toplum Yararına Program’ kapsamındaki işçilerin son durumuyla ilgili bilgi alan Tümer, geçen yıl 24 Mart’ta işe başlatılan ancak bu yıl henüz işbaşı yapmayan işçilerin mağduriyetinin giderilmesini diledi.

 

İŞÇİLER İÇİN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Tümer, taşeron sistemle çalışan ve çeşitli nedenlerle kadroya alınmayan işçilerin yanı sıra bazı belediyelerde mevsimlik olarak çalışan işçilerle ilgili çalışmaları da irdeledi.
Çalışmaların çözüm odaklı sürdüğü bilgisini veren Altunbaş nezdinde tüm yöneticilere işçiler için duyarlılık çağrısında bulunan Tümer, “Sorunların kısa sürede çözümlenmesini umut ediyorum” dedi.

 

DSİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Tümer, daha sonra DSİ Bölge Müdürlüğü’ne geçerek göreve yeni başlayan Abdul Kasım Sarımehmet’e ‘hayırlı olsun’ dedi, bölgenin ve kırsaldaki vatandaşların genel sorunları ile sulama sisteminin geleceğini konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşçilerin, mağduriyeti, giderilmeli!,
Yorumlar
Haber Yazılımı