Haber Detayı
18 Şubat 2018 - Pazar 15:27
 
KOZAN İÇME SUYU POMPALARI YENİLENDİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü İçme suyu Daire Başkanlığı ekipleri, Kozan İlçesi'nde bulunan ve artık kullanılmaz hale gelen Motopomp Su Pompalarını binasıyla birlikte yeniledi.
YAŞAM Haberi
KOZAN İÇME SUYU POMPALARI YENİLENDİ

Kozan içme suyunu besleyen depolara ait terfi merkezlerinde başlatılan çalışmaları kendi öz kaynaklarıyla sürdüren ASKİ İçme suyu Daire Başkanlığı ekipleri, bölgenin sorunsuz su ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Düzenli olarak pompaların verimini takip eden ASKİ ekipleri, bir düşüş yaşandığı takdirde değişim yapılması için çalışmaları başlatıyor.

 

Kozan'ın girişinde bulunan su pompalarının yetersiz kalarak suyu çıkaramaması sebebiyle,  binaları ve motopompları tamamen kendi imkanlarıyla 3 ay gibi kısa bir sürede değiştiren ve sorunsuz hayata geçiren İçme Suyu Daire Başkanlığı, vatandaşlara ulaşan suyun miktarının ve kalitesinin artmasına imkan sağladı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatlarıyla, Adana sınırları içinde yer alan her yere en iyi hizmeti götürmek için çalışan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, kullanım ömrünü tamamlamış ve verim alınamayan pompaların değişimini diğer ilçe ve bölgelerde de gerçekleştirmek için proje hazırlıyor.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KOZAN, İÇME, SUYU, POMPALARI, YENİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı