Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 09:18
 
Mehmet Rallas, Deneyimlerini ÇÜ Öğrencileriyle Paylaştı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunlarından, TURMET Madencilik ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Mehmet Rallas öğrencilerimizle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.
ÜNİVERSİTE Haberi
Mehmet Rallas, Deneyimlerini ÇÜ Öğrencileriyle Paylaştı

Konuşmasında “Jeoloji Mühendisinin sorumlulukları, Madenciliğin Önemi, Girişimcilik ve Yurt İçi ve Dışı Pazarda Yer Almanın” önemini vurgulayan Rallas, Jeoloji Mühendislerinin yerkabuğunun altındaki cevherleri keşfeden ve hayata katılmasına aracılık eden kişi olduklarını, ancak bunu yaparken keşfetmeleri gereken en değerli cevherin kendi içlerindeki cevher olduğunu unutmamaları gerektiğini ifade etti.

 

İş hayatında aldıkları eğitimin kıymetini bilmelerini, stajları tecrübe kazanmak için ilk basamak olarak görmelerini de öneren Rallas, mesleğe hazırlanan Jeoloji Mühendislerinin mutlaka bir yabancı dil bilgisine sahip olmalarının öneminden söz etti. Rallas, iş hayatında yaşadığı olumlu ve olumsuz deneyimlerini de öğrencilerle paylaştı.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan TURMET Madencilik ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Mehmet Rallas’a, Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ulvi Can Ünlügenç, tarafından günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Rallas,, Deneyimlerini, ÇÜ, Öğrencileriyle, Paylaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı