Haber Detayı
31 Ağustos 2017 - Perşembe 14:59
 
Türkiye’nin tek bir başkomutanı vardır; O ‘da Atatürk’tür
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine katıldı. Valilik programı kapsamında, Atatürk anıtına çelenk konulması, Valilikte bayramlaşma, resepsiyon ve şehitlik ziyaretlerinde yer aldı.
SİYASET Haberi
Türkiye’nin tek bir başkomutanı vardır; O ‘da Atatürk’tür

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, partisinin Niğde İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nca, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşüne katılan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Türkiye’nin tek bir başkomutanı var; O da Mustafa Kemal Atatürk” dedi. 

 

Coşkulu Yürüyüş

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayına katılan yüzlerce vatandaş Derbent Şehitliği önünde toplandı. Coşkulu kalabalık Derbent Kavşağı ve Bor Caddesi’ni takiben Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına kadar yürüdü. Türk Bayrakları ve meşalelerle yürüyen kalabalık, "Ulusal Bayramlar Onurumuzdur", “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Hak, hukuk, adalet” şeklinde sloganlar attı. Fener Alayına katılanlar  Atatürk Anıtı önünde, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Gürer: “Başka bir başkomutana ihtiyacimiz yok”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, burada yaptığı konuşmada 95 yıl önce, imkansızlıklara rağmen kazanılan Büyük Zaferin önemine değindi. Büyük Taarruzla, 7’den 70’e tüm milletin ‘ulus olma’ bilinciyle zaferi kazandığını anımsattı.  

 

Ömer Fethi Gürer, “5 gün süren savaşı 45 dakikalık anma ile tamamladık. Bu hepimizi düşündürmelidir. Gençlerimiz, çocuklarımız bilmelidir ki bu ülkenin her adımı şehit kanı ile sulandı, Gazilerin alın teri ile kazanıldı, yokluk yoksulluk içinde bir halk bağımsızlığı uğruna Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde mücadele verdi. Zafere ulaştı. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bugün burada 95 yıl önce kazanılan haklı mücadelemizin zaferini anmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin tek başkomutanıdır. Musul’u, Kerkük’ü kırmızı çizgi dediğimiz noktaları  terk  ederek, Şah Süleyman türbesini bir gecede taşıyarak, Ege Adalarına Yunan bayrağı çekilirken seyrederek başkomutan olunmaz. Bu ülkede tek bir başkomutan var o da Mustafa Kemal Atatürk'tür" diye konuştu.

 

Cumhuriyet ve demokrasiyi korumaya devam edeceğiz

“Atatürk’ün gösterdiği hedefte ilerleyecek ve gelecek nesilleri birer Atatürk yapmak için mücadele etmeye devam edeceğiz” diyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Emperyalizme karşı mücadele veren cumhuriyetin kurucularının yolunda gitmeye ve Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda cumhuriyeti, demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” şeklinde konuştu. 

 

Fener Alayı etkinliği kapsamında CHP Niğde İl Başkanı ve CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Sakarya da birer konuşma yaptı. Etkinliğe, CHP il ve ilçe yöneticileri, CHP’li belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş da katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, tek, bir, başkomutanı, vardır;, O, ‘da, Atatürk’tür,
Yorumlar
Haber Yazılımı