Yazı Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 21:54
 
SEVGİNİN GÜCÜNÜ ASLA KÜÇÜMSEMEYİN
ÇİÇEK ERDOĞAN
 
 

Sevginin büyük bir güç olduğu, zaman ilerleyince daha çok farkına varılmaktadır. Farkında olmadan geçirilen zaman içerisinde mal, para,güç, strateji insanları mutlu etmeye yetmemiştir. Bu sistem insanları bireyselleştirmiş, ayrıştırmış ve genelde düşman etmiştir.

**

Oysa sevgi bir hazinedir, bir sermayedir bunun farkında olana büyük bir güçtür. Bu gücü elde eden insan hayatta hep pozitiftir. Gerçek sevgiye erişmiş insan hiçbir menfaate bulaşmayıp duru ve temiz bir kalbe sahiptir. Korundukça kıymetlenir,sevgiyi büyüttükçe çoğalır,şefkati arttıkça güçlenir.

**

Sevginin azaldığı kalpte kin, çıkar, düşmanlık ve iftira baş gösterir. İçten sevgi dolu bir gülümsemeden ,şefkat dolu bir bakıştan,tatlı konuşulan dilden daha etkiili ne olabilir ?

**

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali Clay’in şu tespiti ,konumuza güzel bir anlam katmaktadır:

‘’Şampiyon olduğum vakit ,eski kot pantolonumu üzerime geçirip ,eski bir şapka takıp ,sakal bırakarak ,beni kimsenin tanımadığı bir kasabanın sokaklarında yürüyüşe çıkacağım ve beni,sadece ben olduğum için sevecek bir insan bulana kadar da yürüyeceğim.Bulduğumda da ,onu bir miyon dolarlık arazime tepeden bakan ,250 bin dolarlık  evime götürüp Cadilac arabalarımı ,havanın yağmurlu olduğu günlerde kullandığım kapalı havuzumu göstereceğim ve ona ‘iste bunların hepsi senin ,çünkü beni ben olduğum için seviyorsun .’diyeceğim.’’

 

Öğrenilmesi gereken en önemli şeylerden birisi her zaman sevecek bir şeylerin var olduğu gerçeğidir.

                                                             Sevgiyle kalın ..

 
Etiketler: SEVGİNİN, GÜCÜNÜ, ASLA, KÜÇÜMSEMEYİN,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı