Yazı Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 19:07
 
Umutlar Başka Bahara Kaldı Adana Demir Sporum
Fatih Eray
fatiheray@gmail.com
 
 

1994-95 sezonunda ligden düşen Adana Demir Spor bugünle birlikte 25 yılı geride bıraktı. Buda demek oluyor ki yaklaşık 9000 gündür hasret kaldığımız süper lige çıkamıyoruz.


1940-50 yılları arası Çukurova’nın en büyük takımı olan ADS, 1951'te Türkiye birinciliği ve 1953'te Türkiye şampiyonluğu ile büyük başarılar elde etmiş. Mavi Şimşekler Milli Lig’in kurulmasıyla birlikte İstanbul-Ankara-İzmir takımlarından sonra bu ligde oynayan ilk takım olmuş. 1973-74 sezonunda tekrar 1. lige yükselen ve 1983-84 sezonuna kadar aralıksız bu ligde oynayan Adana Demir Spor 1987-1990 yılları arasında ara vererek; 1991-92 ve 1994-95'te de 1.ligte yer almayı başarmıştır.

 

25 yıl dile kolay geliyor. Ancak onu gelinde bugüne kadar cebindeki son kuruşuyla, bilet alıp takımını desteklemeye giden taraftara sorun.

 

Neler çekmiş neler bu cefakâr taraftar.

 

Yağmur, çamur, fırtına, dinlememiş kalbinde büyük bir şimşek aşkı ile yeri gelmiş saatlerce kuyruklarda beklemiş bu cefakâr taraftar, yine hüzünle ayrıldı stattan.

 

Üstelik maç sonu polisin orantısız güç kullanarak taraftara çoluk çocuk demeden şiddet göstermesi de hiç yakışmadı.

 

Bir tarafta sevinç bir tarafta da hüzün boy gösterirken içindeki duyguyu dışarı yansıtmanın başka ne gibi bir yolu olabilirdi ki.

 

90+3 turu yakalamışsın 90+6 geri kaybetmişsin kolay değil böyle gel gittiler, üstelik Adana Demir Spor taraftarı Hatay da takımını desteklemeye giderken tüm bu yaşanan senaryoyu düşünmemiştir bile.

 

Yine de bizim için çok farklı bir sezon oldu neredeyse kayyuma devredecek bir takımımız vardı ve Murat Sancak gibi koca yürekli bir başkan geldi tüm olumsuzlukları tersine döndürdü.

 

Birden bire hepimiz şampiyonluk şarkıları söylemeye başladık nitekim öyle de oldu uzun bir süre kazandık deplasmanlar bize evimiz gibi geliyordu.

 

Yılmaz Vural gibi Türkiye’nin sevilen bir teknik direktörü gelmiş ve takımın havası değişmişti haftalar geçiyor ancak beklentiler yerini bulmuyor takım istenilen seviyede olmuyordu.

 

Başkan Sancak buna da el atarak kötü gidişe dur dedi ve takımın başına Ümit Özat’ı getirdi.

 

Her şey çok güzel olacak derken haftalar ilerliyor heyecanlar artıyor galibiyetler geliyor derken hiç ummadığımız yenilgilerle taraftar yıkılıyordu.

 

Çok önemli bir maçla Giresun deplasmına gidiyoruz ve sahadan mağlup ayrılarak playoff umutlarını yitiriyoruz.

 

Derken Aynı Giresun rakibimizi yenerek Şimşeklerin de Gençler birliğini yenmesiyle Playoff’a kalıyor.

 

Rakip Hatay Spor Stat tıklım tıklım 15 bin seyirci şartlar uygun her şey çok güzel fakat ne yazık ki  yine kendi evimizde kazanamıyoruz.

Böylesine önemli bir maçta atacağın bir gol seni nerelere taşıyacak fakat olmuyor olmadı da.

 

Hatay istediğini alarak gitti evine.

 

Ve muhteşem Pazar geldi çattı saatler 16.00yı gösteriyordu hakem düdüğünü çaldı ve maç başladı.

 

Dakikalar 30 gösterdiğinde sahneye Berk Yıldız çıktı ve muhteşem bir gole imza attı.

 

Artık maçın uzama ihtimali kalmamıştı. Her şey çok iyi gidiyor ve saatler Adana Demir Spor lehine işliyordu.

 

Taki 60. Dakika da Selim Ilgaz sahneye çıkana kadar, yapılan basit hatayla skor 1-1 olmuş ve artık stres dolu dakikalar başlamıştı.

 

Hatay bastırıyor ve 65 dakikada galibiyeti getiren golü atıyordu. Bu skor la Hatay çıkıyordu finale.

 

Zaman Hatay’ın lehine işlerken dakikalar 90+3 gösterdiğinde orta şut karışımı bir vuruşla Adil Demirbağ kaleciyi avlıyordu.

 

Evet tamam artık oldu bu iş biz finaldeyiz sevinç çığlıkları atıyoruz ve mutluyuz derken; yine saçma sapan bir hatayla 90+6 da Mirkan Aydın hayalleri yıkıyordu.

 

Olmayınca olmuyor demek farklı ama olması için hiçbir şey yapmamak daha farklı.

 

Yine de teşekkürler Adana Demir Spor, Teşekkürler büyük Başkan Murat Sancak, bizlere yaşattığınız bu büyük heyecan için sizlere minnettarız.

 

ARTIK SENEYE BAKACAĞIZ…

 
Etiketler: Umutlar, Başka, Bahara, Kaldı, Adana, Demir, Sporum,
Yorumlar
Haber Yazılımı